29 lutego 2016

♥ Review: 'Be the miracle: 50 lessons for making the impossible possible' by Regina Brett.


"Mam nadzieję, że niniejsza książka pomoże wam zaakceptować siebie takimi,
jakimi jesteście, a po jej przeczytaniu zapragniecie być najlepsi, jak potraficie,
żeby uczynić niemożliwe możliwym. Nie wszystko możemy zrobić, a tego, co zrobić
możemy, nie możemy zrobić idealnie, ale to nic. Wystarczy, że postawimy pierwszy krok,
właśnie tu i właśnie teraz. Wystarczy, że postawimy pierwszy krok, a odmienimy świat."

Regina Brett


"Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym" to książka, którą zainteresowałam się ze względu na to, że poleca ją wiele osób, nie tylko z blogowego świata mody w którym się obracam, ale też z kręgu moich znajomych. Ponadto, zaintrygował mnie sam tytuł oraz ciekawy opis na tylnej okładce. To ostatecznie zdecydowało, że sięgnęłam po nią podczas wizyty w księgarni.  

Twórcą tego poradnika jest Amerykanka Regina Brett, autorka międzynarodowego bestsellera pt. "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu" i felietonistka dziennika "Plain Dealer" wydawanego w Cleveland w stanie Ohio. Brett to dwukrotna finalistka Nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej artykuły zostały wyróżnione wieloma nagrodami, m.in. National Headliner Award za felietony o raku piersi w 1999 i 2009 roku. Ponadto, pisarka prowadzi własną audycję radiową The Regina Brett Show, w której rozmawia ze słuchaczami w stacji WKSU, filią National Public Radio w północno-zachodnim Ohio. 

Książka jest zbiorem pięćdziesięciu inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, aby na lepsze zmienić życie swoje czy innych ludzi. To przewodnik budzący w nas natchnienie, motywujący do działania. Każdy rozdział to zupełnie inna historia, zebrane w jednym tomie tworzą poradnik, który pomaga dostrzec oraz docenić siłę zmian nazywanymi przez autorkę małymi cudami.

Ten życiowy przewodnik ujął mnie wieloma wzruszającymi historiami, z których można wynieść mnóstwo lekcji. Dzięki nim sporo udało mi się zrozumieć, dostrzec co robiłam źle w stosunku do samej siebie, a tym bardziej w stosunku do innych ludzi. Dowiedziałam się, że niewiele trzeba, aby odnaleźć szczęście czy sprawić dobry uczynek. Nawet nie mając milionów na koncie, mamy ogromny wpływ na świat. Dodam też, że autorka zaskoczyła i zainteresowała mnie również kilkoma ciekawostkami z życia słynnych ludzi, m.in. Elvisa Presleya, Michaela Jordana, J. K. Rowling, Beethovena, Winstona Churchilla, Julii Roberts, Thomasa Edisona, Walta Disneya, Van Gogha czy Abrahama Lincolna. Nie zdradzę Wam szczegółów, ale zapewniam, że będziecie w szoku. Innym plusem książki jest również to, że została napisana prostym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta. Dodatkowo, pomaga w tym estetyczna czcionka. Muszę jednak zaznaczyć, że poradnik ten nie jest dla każdego. Myślę, że osobom niewierzącym nie przypadnie on do gustu, z tego względu, że niemal na każdym kroku autorka wspomina o Bogu. Zdaniem Brett to dzięki wierze w Stwórcę udaje nam się przebrnąć przez życie. 

Podsumowując, książka "Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym", zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ze względu na wiele pozytywnych historii, które sprawiają, że człowiek znacznie bardziej docenia swoje życie i to, co posiada. Ponadto, uczy nas szacunku, cierpliwości, wytrwałości, wiary oraz tego, w jaki sposób pomóc innym, a także samemu sobie. Dlatego też, jeśli chcecie się o tym przekonać, to z całego serca zachęcam Was do przeczytania tego motywującego poradnika. 

3 komentarze:

 1. bardzo mi się spodobała książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z daleka myślałam że to ramka ;D
  książki nie znam niestety ;)
  Jeśli mogę prosić o kliknięcie chociaż w jeden link, bardzo mi pomożesz;)
  http://zlota-orchidea.blogspot.com/2016/02/czesc-wszystkim-nie-byo-mnie-tu-az.html
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.