24 września 2012

♥ Projects: Shorts with frills.


Dzisiaj przedstawiam Wam moje dwa nowe, bardzo podobne do siebie projekty: szorty z falbankami. Nie mogłam zdecydować się na jeden typ, więc nie było innego wyboru niż zdecydować się na obydwa... :)

Pierwsze wykończone są falbanką z rozciągliwej koronki. Obszyte podwójną ilością materiału, ponieważ bez tego ciężko byłoby je wykończyć, zapewne koronka by się po prostu pruła...

Nogawki drugich szortów są natomiast wykończone falbankami z bawełny o kwiatowym deseniu, który uwielbiam. Materiałem tym zostały tutaj obszyte również kieszenie, ale tylko do połowy - jako taki dodatkowy element, żeby działo się coś więcej ;)

Obie pary były wcześniej spodniami o nogawkach 3/4. Pierwsze dostałam i wykorzystałam w ten właśnie sposób. Siedziały w szafie, a że nie przepadam za spodniami o tej długości, to wpadłam na pomysł, że mogę je inaczej wykorzystać, czyli obciąć nogawki na krótsze, aby powstały szorty i przyozdobić je koronką. Drugie kupiłam w sh, źle się czułam w tej długości spodni, więc kupiłam materiał, żeby również przerobić je na szorty. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu :)


Today I'm presenting you my two new projects: shorts with frills.  I couldn't decide on one type, so I chose both ;)

First are trimmed with the frill from the stretchy lace. Trimmed with the double of material.

Trouser legs of the second shorts were decorated with cotton frills about the floral pattern which I adore. My dressmaker decorates pockets too but only from the half to down - as such an additional component ;)

Before were trousers about trouser legs 3/4. First I got from my mum's best friend and I used them in this way. They sat in the wardrobe because I'm not very fond of trousers about this length. I told to my dressmaker about cut trouser legs on shorter. After that she adorned them with the lace. Second I bought at second hand. I feel bad in this length of trousers, so I bought another material (floral) and my dressmaker cut trouser legs too. I hope you like it! :)

8 komentarzy:

 1. I don't think those shorts could be ANY cuter!!! WOWOWO!!! I love the ruffle!!! TOOO AWESOME!
  kisses
  xoThe Beckerman Girls

  www.BeckermanBitePlate.com

  OdpowiedzUsuń
 2. You have very lovely blog!
  Maybe you would like to follow each other?

  www.umostyle.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lovely blog.
  http://xtheperfectmess.blogspot.com.au

  OdpowiedzUsuń
 4. Cute shorts, love this idea! Glad to have found your blog <3

  Best,
  Colour Me Classic

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy pomysł, chociaż sama chyba bym się nie odważyła :) spódniczka tak ale szorty hmmm chyba jednak nie mój styl

  OdpowiedzUsuń
 6. swietny pomysl :) i brawo za wykonanie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nice and cool post about Fashion frills mostly all woman like it.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.