11 marca 2017

♥ IKOO Home Classic - Detangling Hair Brush.Opis produktu

*innowacyjna struktura włókien wspomaga efektywną pielęgnację włosów,
*delikatnie i łatwo rozczesuje splątane włosy,
*dodaje włosom objętości i blasku,
*harmonizujący masaż głowy zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską,
*nadaje się do każdego rodzaju włosów - również tych łamliwych.


2000 lat tradycji konwencjonalnej medycyny chińskiej dla twojego dobrego samopoczucia.
Podczas podróży służbowej do Azji, Niemcy: Christopher von Hallwyl i Katrin Ebner Christopher, zostali zapoznani z Tradycyjną Medycyną Chińską. Doszło do tego, ponieważ jedno z nich cierpiało z powodu stresów. Z czasem, postanowili wykorzystać zdobyte doświadczenie i stworzyć coś, co uwolni napięcie i ból poprzez wpływ na przepływ energii w obszarze głowy. W ten sposób powstała firma Ikoo. Szczotka tej marki ma harmonizujący wpływ na organizm. Forma wklęsła umożliwia masowanie określonych punktów akupunktury. Wizualnie szczotka Ikoo przypomina bardzo designerski projekt. Jeśli chodzi o wybór kolorów, to nie pozostaje tutaj nic do życzenia.

Funkcjonalność i wygląd
Szczotka Ikoo jest inna niż wszystkie. Powstała z myślą o utrzymaniu harmonii twoich włosów. Posiada innowacyjną architekturę włosia, która zwykłe przeczesywanie zamienia w prawdziwą pielęgnację i daje poczucie uzdrowiskowego doświadczenia.

Włosie
Elastyczne włosie wygina się, gdy tylko napotka splątane włosy. Skutecznie rozplątuje je bez szarpania, ponieważ igiełki szczotki umiejscowione na różnym poziomie, rozkładają na części węzeł na różnych warstwach.

45-stopniowe ustawienie włosia
Igiełki są ustawione pod kątem 45 stopni, co pozwala przeczesać każdą część głowy bez skręcania i obracania - nawet jedną ręką.


Ikoo Home - większy model do korzystania w domu. Jest mniej więcej wielkości dłoni. Nie posiada uchwytu. Jej korpus ciasno i pewnie leży w dłoni. Czesanie staje się gładsze i zarazem masuje twoją skórę głowy. Każda szczotka Ikoo jest robiona ręcznie, z akrylu i wysokiej jakości żywicy. Dzięki temu jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. 


Moja opinia

Szczotka Ikoo Home zapakowana jest w proste, ale eleganckie, metalowe pudełko w kolorze białym, srebrnym lub czarnym. Na jednej ze ścian takiego opakowania znajduje się przezroczyste okienko, dzięki któremu produkt jest widoczny. Mój ma kolor metalicznego różu (korpus) oraz bieli (włosie). Jeśli chodzi o konstrukcję szczotki, to bez wątpienia pełni ona najważniejsze zadanie i stanowi największy atut tego produktu. Kształt przypomina niemalże literę "C", dzięki czemu szczotka dopasowuje się do głowy i nie wylatuje z dłoni. Natomiast specjalnie ukształtowane włosie dociera do odpowiednich punktów na skórze, zapewniając jej masaż. Dzięki temu czesanie staje się znacznie przyjemniejsze. Poza tym, nie drapie, nie podrażnia i nie tworzy czerwonych plam na skórze. Na dodatek stymuluje wzrost włosów (efektem są tzw. 'baby hair'), świetnie radzi sobie z ich układaniem i rozczesywaniem, nawet tych najbardziej poplątanych, przy czym nie powoduje ich uszkodzenia. Działa delikatnie i dodaje odrobiny objętości. Jeśli chodzi o nadanie blasku włosom, to tego nie zauważyłam. Natomiast zgodzę się z tym, że wzmacnia ich cebulki. Odkąd używam tej szczotki, nie wypada mi już tyle włosów, co kiedyś. Po prostu nie są wyrywane ani szarpane w porównaniu do działań zwykłych szczotek. Jeśli chodzi o czyszczenie Ikoo, to jest ono łatwe, sprawne i szybkie. Wystarczy szczotka do rąk oraz mydło lub szampon i oczywiście woda. Zmoczenie czy też zamoczenie jej nie powoduje żadnych uszkodzeń, podobnie jak szorowanie. Kolor się nie ściera, a korpus nie rysuje. Igiełki są giętkie, więc również pozostają w stanie nienaruszonym. Ze zwykłej szczotki już pewnie dawno by wszystkie wypadły. Tutaj nie doszło nawet do drobnego uszczerbku, a uwierzcie, nie należę do osób delikatnych. ;) Uważam, że warto wybrać model o białym spodzie, aby upewnić się, że podczas mycia go, wszystko zostanie usunięte. Dzisiejszej bohaterki używam już od prawie roku i przyznam, że jest to jeden z tych produktów, bez którego nie mogłabym się obejść w codziennej pielęgnacji. Jedynym, drobnym minusem jest sporadyczne doprowadzanie do elektryzowania. Jeśli chodzi o dostępność Ikoo, to znajdziecie ją w drogeriach Rossmann i sklepach online. Cena nie należy do niskich (ok. 55,00 zł), ale uważam, że jest tego warta i adekwatna do jakości i funkcji, jakie pełni. Jeśli używacie lub używałyście tej szczotki, to czekam na Wasze opinie. :)

4 komentarze:

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.