09 lutego 2019

♥ Review: 'La mode. Histoire coulisses, et conseils' by Maud Gabrielson. / Recenzja książki: "Moda. Historia, kulisy i porady." - Maud Gabrielson."Moda. Historia, kulisy i porady" to książka, na którą natknęłam się ponad rok temu podczas robienia zakupów w... Biedronce! Oprócz tytułu, interesującego opisu, pięknej okładki i wielu ciekawych ilustracji znajdujących się w środku, zainteresowała mnie również konstrukcja tego dzieła. Z racji, że dodatkowo jego cena była niska, nie musiałam się długo zastanawiać nad zakupem. Zwłaszcza, że uwielbiam literaturę związaną z modą.

Autorką powyższej książki jest Maud Gabrielson - dziennikarka modowa w magazynie 'Grazia", która swoją karierę rozpoczynała w portalu Elle.fr. W cotygodniowych felietonach relacjonuje trendy i wydarzenia w świecie mody. Oprócz pomysłodawczyni, istotną rolę odgrywa również Alix de Moussac - odpowiedzialna za ilustracje. Pierwsze kroki stawiała jako stylistka w prestiżowych domach mody, a następnie stworzyła własną markę bielizny o nazwie La Nouvelle.

Książka składa się z pięciu części. Pierwsza dotyczy historii mody. Zawiera wiele cennych, bardzo ciekawych informacji, nie tylko o światowej sławy projektantach, trendach, ale i kultowych elementach garderoby. Mimo to,  najmniej przypadła mi do gustu, ponieważ jest nieco chaotyczna. Druga część, zdecydowanie bardziej mi się spodobała. Prezentuje kulisy projektowania, zawody świata mody, style, a także krok po kroku opisuje etapy tworzenia kolekcji. Kolejna część ściśle związana jest z garderobą. Przedstawia dokładnie, jakie ubrania powinny stanowić podstawę w naszej szafie. Ponadto, znajdziemy w niej informacje na temat detali, dodatków, materiałów, wzorów oraz kolorów. Wszystko to ukryte pod postacią małego katalogu mody. Następna część zawiera wiele przydatnych porad. Nie tylko związanych z modą, ale i urodą. Natomiast ostatni rozdział dotyczy zakupów. Autorka podpowiada, jak się do nich przygotować, w co warto inwestować, jak kupować ekologicznie i odpowiedzialnie, a także jak dbać o ubrania.

Moim zdaniem, "Moda. Historia, kulisy i porady" to idealna pozycja na zimowy wieczór. Napisana jest łatwym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Myślę, że to szczególnie zachęcą do sięgnięcia po nią. Poza teorią, historią czy zasadami związanymi z doborem odzieży do figury, znajdziecie ciekawe wywiady z ludźmi ze świata mody, wiele cieszących oczy ilustracji oraz adresy sklepów polecanych przez autorkę.

Podsumowując, powyższa lektura zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Dzięki niej, uzyskałam jeszcze więcej informacji o mojej największej pasji. Zatem, książkę szczególnie polecam fanom mody i literatury z nią związanej, a także osobom poszukującym swojego stylu oraz potrzebującym pomocy przy doborze krojów, kolorów, wzorów czy konkretnych elementów garderoby. "Moda. Historia, kulisy i porady" na pewno rozwieje Wasze wątpliwości i odpowie na wiele pytań.

3 komentarze:

  1. Dzięki za recenzję! :) Czasem po prostu ma się ochotę na coś lekkiego do wciągnięcia w jeden wieczór! Ściskam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. great post dear, thank you for sharing
    http://sepatuholig.blogspot.com
    IG @grace_njio

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.