09 lutego 2019

♥ Review: 'La mode. Histoire coulisses, et conseils' by Maud Gabrielson. / Recenzja książki: "Moda. Historia, kulisy i porady." - Maud Gabrielson."Moda. Historia, kulisy i porady" to książka, na którą natknęłam się ponad rok temu podczas robienia zakupów w... Biedronce! Oprócz tytułu, interesującego opisu, pięknej okładki i wielu ciekawych ilustracji znajdujących się w środku, zainteresowała mnie również konstrukcja tego dzieła. Z racji, że dodatkowo jego cena była niska, nie musiałam się długo zastanawiać nad zakupem. Zwłaszcza, że uwielbiam literaturę związaną z modą.

Autorką powyższej książki jest Maud Gabrielson - dziennikarka modowa w magazynie 'Grazia", która swoją karierę rozpoczynała w portalu Elle.fr. W cotygodniowych felietonach relacjonuje trendy i wydarzenia w świecie mody. Oprócz pomysłodawczyni, istotną rolę odgrywa również Alix de Moussac - odpowiedzialna za ilustracje. Pierwsze kroki stawiała jako stylistka w prestiżowych domach mody, a następnie stworzyła własną markę bielizny o nazwie La Nouvelle.

Książka składa się z pięciu części. Pierwsza dotyczy historii mody. Zawiera wiele cennych, bardzo ciekawych informacji, nie tylko o światowej sławy projektantach, trendach, ale i kultowych elementach garderoby. Mimo to,  najmniej przypadła mi do gustu, ponieważ jest nieco chaotyczna. Druga część, zdecydowanie bardziej mi się spodobała. Prezentuje kulisy projektowania, zawody świata mody, style, a także krok po kroku opisuje etapy tworzenia kolekcji. Kolejna część ściśle związana jest z garderobą. Przedstawia dokładnie, jakie ubrania powinny stanowić podstawę w naszej szafie. Ponadto, znajdziemy w niej informacje na temat detali, dodatków, materiałów, wzorów oraz kolorów. Wszystko to ukryte pod postacią małego katalogu mody. Następna część zawiera wiele przydatnych porad. Nie tylko związanych z modą, ale i urodą. Natomiast ostatni rozdział dotyczy zakupów. Autorka podpowiada, jak się do nich przygotować, w co warto inwestować, jak kupować ekologicznie i odpowiedzialnie, a także jak dbać o ubrania.

Moim zdaniem, "Moda. Historia, kulisy i porady" to idealna pozycja na zimowy wieczór. Napisana jest łatwym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Myślę, że to szczególnie zachęcą do sięgnięcia po nią. Poza teorią, historią czy zasadami związanymi z doborem odzieży do figury, znajdziecie ciekawe wywiady z ludźmi ze świata mody, wiele cieszących oczy ilustracji oraz adresy sklepów polecanych przez autorkę.

Podsumowując, powyższa lektura zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Dzięki niej, uzyskałam jeszcze więcej informacji o mojej największej pasji. Zatem, książkę szczególnie polecam fanom mody i literatury z nią związanej, a także osobom poszukującym swojego stylu oraz potrzebującym pomocy przy doborze krojów, kolorów, wzorów czy konkretnych elementów garderoby. "Moda. Historia, kulisy i porady" na pewno rozwieje Wasze wątpliwości i odpowie na wiele pytań.

4 komentarze:

 1. Dzięki za recenzję! :) Czasem po prostu ma się ochotę na coś lekkiego do wciągnięcia w jeden wieczór! Ściskam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. great post dear, thank you for sharing
  http://sepatuholig.blogspot.com
  IG @grace_njio

  OdpowiedzUsuń
 3. Your blog is amazing and best part of it is that the photography is amazing as you are a fashion enthusiastic you should vist our corporate gift item and womens leather wallet
  sections and womens sections are also there

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.