28 października 2012

♥ DIY: Change your shorts!


Kolejny pomysł na DIY. Tym razem trudniejszy i bardzo czasochłonny, ale warty swojej ceny. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak efekt mnie ucieszył i samo to, że udało mi się wykonać ten projekt własnymi rękami.


Potrzebujemy:
 • taśmę do wykończenia nogawek (1,5 m - zależy od rozmiaru)
 • igłę
 • nitkę
 • nożyczki


Taśmę kupiłam za kilka groszy. Myślałam o tym, aby przyszyć ją od spodu nogawek, ale nie wyglądało to zachwycająco, więc wybrałam, że naszyję ją na nogawki. Na zdjęciu pierwszym widać grubszą linię materiału - na samej górze taśmy - to właśnie pozwoliło mi na taki wybór, aby efekt był zadowalający. Zaczęłam szycie od szwów w kroku (od lewej do prawej), dookoła jednej nogawki. Dokładne przyszywanie na szwach spodenek jednej nogawki zajęło mi godzinę. Dochodząc do końca jak i na samym początku należało taśmę zgiąć i przyszyć podwójnie, aby po jakimś czasie, praniu czy noszeniu się nie popruła. Z prawą nogawką było trudniej. Blondynka lubi sobie utrudniać życie. Zaczęłam od przodu (od prawej do lewej), a wystarczyło, żeby przewrócić szorty na tył i zacząć po prostu od lewej do prawej. Druga nogawka zajęła mi również godzinę pracy i tutaj nie obyło się bez ukuć... Tak czy siak było warto! Na sam koniec należy zszyć początek taśmy z jej końcem i gotowe! Jak ja to kocham... Naprawdę warto ruszyć głową i upiększyć co nie co w swojej garderobie :)

Before

Next DIY project. This time more difficult and very time-consuming but worth. Even you don't realize how the effect pleased me and the fact that I did it personally.


We need:
 • tape for finishing trouser legs (1.5 m - depends on the size)
 • needle
 • thread
 • scissors

I bought cheap material. I intended to sew it from the bottom of trouser legs but it looked awful, so I chose that I would sew it on trouser legs. In a first photo you can see the line of material - at the very top tapes - it just gave me a choice for such a good effect. I started the sewing with seams in the step (from left to right), around one trouser leg. Perfect sewing on seams of shorts of one trouser leg took one hour. Reaching until the end and at the very beginning you should bend the tape and sew it doubly - in order to after some time during laundering or dressing didn't unravel. With the right trouser leg was more difficulty. The blonde likes to make it difficult... I started with the front (from right to left) but was enough to turn shorts over to the back and to start simply from left to right... The second trouser leg also took one hour. Anyway it was worthwhile! At the end you should sew the beginning of the tape up with her end and ready! I love it... Really it's worthwhile  and you should try to beautifying things from your wardrobe :)


After


5 komentarzy:

 1. wow this is really great, great idea!

  want to follow each other? :)

  www.anightinnyc.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. What a great post and I think this is such a good idea, especially for the little short shorts, hehe

  Following you now

  xoDale
  http://www.savvyspice.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastyczne szorty ;)
  ja planuję na lato całe 'koronkowe' zrobić, znaczy obszyć ;d

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.