21 lutego 2014

♥ People just want to be Free!!!

"Wybieraj miłość, a nie nienawiść.
Wybieraj śmiech, a nie płacz.
Wybieraj tworzenie, a nie niszczenie.
Wybieraj wytrwałość, a nie rezygnację.
Wybieraj uleczenie, a nie zadawanie ran.
Wybieraj dawanie, a nie kradzież.
Wybieraj rozwój, a nie gnicie.
Wybieraj modlitwę, a nie przeklinanie.
Wybieraj życie, a nie śmierć.
Teraz wiesz, że Twoje nieszczęścia nie spotkały Cię z mojej woli,
albowiem w Tobie jest wszelka moc, nagromadzone uczynki i myśli,
które zwiodły Cię na ludzkie śmietnisko, to był Twój wybór, a nie mój."

Oga Mandino - "Największy cud świata"Miał być post z recenzją książki, ale dzisiaj nie to będzie grało główną rolę. Pojawi się natomiast kilka moich przemyśleń. Może banalnych, może nienormalnych, zbyt prostych, a jednak głębokich... Po prostu moich, ponieważ mam potrzebę napisania tego, co aktualnie siedzi w mojej głowie. Zapewne moje słowa niestety nie zmienią tej sytuacji, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale może sprawię, że głębiej zastanowimy się nad sensem ludzkiego istnienia. Zachęcam Was w każdym razie do przeczytania poniższego tekstu oraz zatrzymania się chociaż na chwilę i przemyślenia sytuacji, własnych celów i sensu życia.

Po tym, co widzę i słyszę od kilku dni, nie jestem w stanie udawać, że nic się nie dzieje. Owszem, trzeba jakoś w miarę normalnie funkcjonować, żyć, ale nie można się godzić z tym, co ma miejsce na Ukrainie, nie można udawać, że nic się tam nie dzieje! Zastanawiam się co z człowiekiem robi władza, pieniądze, dlaczego człowiek będący głową swojego narodu nie chce go wysłuchać. Myślę, że to właśnie brak rozmów, a raczej brak chęci wysłuchania drugiego człowieka doprowadził do agresji, która ma tam aktualnie miejsce. Jak to jest, że człowiek na człowieka rękę podnosi? Jak ludzie mogą walczyć przeciwko sobie? Co się z nami dzieje? Co się dzieje z tym światem?! Czy nie powinniśmy się wspierać, kochać zamiast smucić i walczyć? Przemoc nie była nigdy wyjściem, nie jest i nie będzie! Należy rozmawiać, negocjować, podejmować jakieś kompromisy.

Dodam, że jeśli ktoś myśli, iż sytuacja na Ukrainie nas nie dotyczy, to uważam, że jest w błędzie. W Polsce też nie dzieje się najlepiej. Ciągle tylko obiecanki, cacanki, do których realizacji oczywiście nie dochodzi. Nie znam się na polityce i nie jest ona absolutnie moim hobby, ale jako obywatelka naszego kraju chcę się interesować tym, co w naszym państwie się dzieje. A nie dzieje się dobrze. Marne zarobki, renty i emerytury, brak pracy, brak perspektyw dla młodych ludzi, studia często kończące się zdobyciem pięknego dyplomu ze świetnymi wynikami, którym co najwyżej można sobie tyłek podetrzeć, jak się niestety okazuje. Mobbing, nepotyzm, korupcja, umowy śmieciowe, niż demograficzny, sławne już od pewnego czasu kolejki do służby zdrowia, zwolnienia, zamykanie szpitali oraz szkół, brak funduszy na najistotniejsze sprawy, a wykładanie grubej kasy na gówniane inwestycje, które nie przynoszą zysku, albo jeszcze lepiej - ciągną na dno! Niestety wiele innych można by tu jeszcze wymienić. Nie chcę absolutnie nikogo dołować. Uwierzcie, że jestem optymistką, ale myślę też realnie. Kocham swój kraj, bo tu się urodziłam i wychowałam, ale nie będę ukrywała, że jednym z moich marzeń na dzień dzisiejszy jest emigracja. Nie zarobię tu na wymarzony dom, a kredytu do końca życia (prawie) nie zamierzam brać. Chciałabym też przede wszystkim kiedyś założyć rodzinę. Rodzinę szczęśliwą, wolną i godnie żyjącą. Myślę, że jak wszyscy, chce być po prostu szczęśliwa i szczęściem dzielić się z innymi. Wszyscy mamy prawo do radości, miłości i wolności. Do wolności słowa również! Nikt nie chce cierpieć. Zauważajmy drugiego człowieka, jego problemy i potrzeby.

Na dzień dzisiejszy, jako osoba wierząca mogę się jedynie pomodlić za Ukrainę i mieć nadziejęNadzieję, że będzie lepiej...


For a translation use Google Translator - on the right side of my blog.

8 komentarzy:

 1. Akurat siedzę sobie w domku na zwolnieniu lekarskim i od rana śledzę co tam słychać na Ukrainie. Usłyszałam ciekawą wypowiedź Lecha Wałęsy, w skrócie - walczący na ulicy zaczęli również od złej strony, bo nie można obalać w taki sposób prezydenta wybranego w wyborach demokratycznych. Nie można walczyć o demokrację, nie szanując demokracji - to przecież nie czasy Rewolucji Francuskiej. Teoretycznie Wałęsa ma rację, ale czy możemy powiedzieć, że na Ukrainie faktycznie była demokracja? To jest raczej kwestia dyskusyjna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ma rację. Tak jak pisałam, agresja, przemoc nie są wyjściem. Tylko tak sobie myślę, że oni chyba już nie mieli innego wyjścia. Oczywiście ich nie usprawiedliwiam, bo wina za to, co ma miejsce teraz jest po obu stronach. Ta sytuacja jest wynikiem tego, że po prostu nikt ich nie chciał wysłuchać...

   Usuń
 2. I am so in le with the title and want to read the entire article but don't know why google translator is not working. :(
  Keep in touch
  www.beingbeautifulandpretty.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wrote my opinion about situation in Ukraine.
   Use translation once again. I think it's working now.

   Usuń
 3. Dobrze, że to napisałaś. Myślę, że blog jest świetnym miejscem by czasami nawet ułożyć swoje własne myśli. Nie dziwię Ci się w ogóle, ponieważ jak pewnie większość młodych polaków myślę o emigracji. Czasami przeraża mnie ta bezsilność, to że zamiast się rozwijać, młodzi ludzie się marnują ponieważ tak trudno o dobrą, stałą pracę w naszym kraju.

  Natomiast jeśli chodzi o to co dzieje się na Ukrainie, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony oczywiste jest, że nie powinniśmy odcinać się od tego, a z drugiej strony boję się, że wiele ludzi będzie jeszcze chciało zarobić na tym kryzysie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też tak myślę i teraz utwierdzam się tylko, że jego założenie było dobrym posunięciem. Wymiana zdań, opinii między ludźmi jest bardzo ważna.

  Niestety żerowanie na tej tragedii jest bardzo możliwe.

  Bardzo dziękuję za opinię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Used Google Translate to understand this article and I think it's about seeing the bright sides of things, am I right? If that's the case: Keep it up, you seem like a very positive person!

  Love,

  Rowan


  Personal Style Blog WWW.REDREIDINGHOOD.COM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Rowan! :)
   I wrote my opinion about situation in Ukraine and about bad sides of living in Poland - my country. I wrote what I don't like here. And yes, I'm a positive person, so I wrote too what we should do for better life :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.