16 lutego 2016

♥ You can help.


DKMS akcja w Nowym Sączu
Źródło: http://twojsacz.pl/21-lutego-akcja-rejestracji-dawcow-szpiku-dla-nikoli-marcina-i-innych-chorych/


Hej! :) Tym razem przychodzę do Was z zupełnie innym postem - ogłoszeniem. Mianowicie, pragnę Was poinformować, że już w najbliższą niedzielę, czyli 21 lutego w godzinach 10:00 - 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego dla dwójki chorych na białaczkę dzieci: 10-letniej Nikolki i 6-letniego Marcinka. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja DKMS Polska z Warszawy przy wsparciu Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz MOK. Podobna akcja miała miejsce 7 lutego w Kadczy, Gołkowicach Górnych, Łącku oraz Mogilnie. Wówczas zarejestrowało się niemalże 1500 osób! :) Mam nadzieję, że w weekend ta liczba będzie jeszcze większa! Z całego serca zachęcam Was do włączenia się w tę akcję. O tym, kto i jak może zostać dawcą, przeczytać na oficjalnej stronie DKMS (klik). Ponadto, znajdziecie tam informacje na temat dwóch metod pobierania krwiotwórczych komórek macierzystych, czyli pobrania z krwi obwodowej jak i pobrania z talerza kości biodrowej. Dzisiaj Twojej pomocy potrzebuje Nikola i Marcin, jutro możesz potrzebować jej Ty. Pamiętaj, dobre uczynki wracają do nas. :) Dobrej nocy i do zobaczenia! :)

9 komentarzy:

 1. ja się zgłosiłam jako dawca w tamtym roku i zachęcam wszystkich:)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 2. It is lovely that you an help a great cause through your blog, well done dear!
  You have a nice blog, I am following you in GFC and G+, please follow me back in both so we can keep in touch :)
  xxx
  www.travelera.es

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks! :)
   You can help too, remember that.

   Usuń
 3. You are so helpful and it is lovely what are you doing for this kids.Nice blog.I started following your blog.Can you follow back?

  http://ameliabelieveme.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much. :) I'm glad when I can write about important informations on my blog.

   Usuń
 4. to dość trudny temat w naszym kraju, tak mi się wydaje. sama nie wiem czy bym się podjęła zabiegu pobrania szpiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaję sobie sprawę, dlatego uważam, że należy rozpowszechniać tego typu informacje. Też bym się obawiała zabiegu pobierania szpiku, ale istnieje drugi sposób, z którym proponuję się zapoznać. :) Jednak trzeba być świadomym dawcą, nic na siłę. Do tego należy być przygotowanym, szczególnie psychicznie.

   Usuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.