16 sierpnia 2017

♥ Movie Review: 'Colonia' / Recenzja Filmu: "Osada Godność".


Cześć! :) Dzisiaj po raz pierwszy, przygotowałam dla Was recenzję filmu. Mam nadzieję, że tym sposobem rozpocznę nowy cykl na blogu, dotyczący wartościowych produkcji, które opłaca się obejrzeć. Zapraszam do zapoznania się z tematem.

Znalezione obrazy dla zapytania colonia
Źródło / Source: www.coloniathemovie.com

"Osada Godność" to niemiecki film dramatyczny, który swoją premierę miał w roku 2015. Reżyserem tego dzieła jest Florian Gallenberger. Natomiast główną rolę, gra w nim znana przede wszystkim z "Harrego Pottera", Emma Watson. Partnerują jej mniej popularni, ale równie dobrzy aktorzy, tacy jak Daniel Brühl oraz Michael Nyqvist. Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały w Chile, Buenos Aires, Luksemburgu, Monachium, a także Berlinie. Produkcja ta była nominowana do Niemieckiej Nagrody Filmowej, m.in. za najlepszą scenografię, montaż, kostiumy czy dźwięk.

Źródło / Source: IMDb

Akcja filmu rozgrywa się w Chile, w latach 70, wówczas gdy kraj ogarnięty jest zamieszkami. Ludność jest wzburzona, panuje ogromne poruszenie Młoda stewardessa Lena Kortus przylatuje z RFN-u do Ameryki Południowej, aby zrobić niespodziankę swojemu chłopakowi Danielowi. Artyście oddanemu tamtejszemu ruchowi sympatyków ówczesnego prezydenta, Salvadora Allendego. Para spędza ze sobą miłe chwile do momentu wybuchu puczu. Władzę nad państwem przejmuje wojsko pod dowództwem Augusta Pinocheta. Spiskowcy wyłapują swoich przeciwników. Wśród schwytanych znajduje się Daniel, który zostaje zabrany do tzw. Kolonii Godności - sekty prowadzonej przez pewnego Niemca. Lenie udaje się trafić na trop ukochanego. Niestety nikt nie chce jej pomóc w jego odszukaniu. Postanawia więc na własną rękę zawalczyć o miłość swojego życia, dołączając do tajemniczej wspólnoty.

Znalezione obrazy dla zapytania colonia
Źródło / Source: IMDb

"Osada Godność" to film inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Opowiada o bagatelizowanych, niełatwych, a nawet nieznanych wcześniej incydentach historycznych. Dlatego też nie należy do najprostszego kina. Wszystko to przez wstrząsające zajścia oraz skandal związany z istnieniem tytułowego miejsca. Co prawda drastyczność i okrucieństwo jest dosyć zawężona w tej produkcji, mimo to, nadaje się tylko dla dojrzałych widzów.

Colonia
Źródło / Source: diadebrilho.com

Dzieło Floriana Gallenbergera, jest niestety mało komu znane, a szkoda, ponieważ warte jest uwagi. Nie tylko ze względu na obsadę, która rewelacyjnie odegrała swoje role, ale przede wszystkim z powodu interesującej tematyki, jaką porusza. Epizody, mające miejsce w tym filmie, wciągają widza do tego stopnia, że ciężko oderwać wzrok od ekranu. Tak ogromne emocje wzbudza ta ekranizacja. Jeśli lubicie tego typu dzieła, które dodatkowo bazują na faktach, interesujecie się historią innych krajów, jesteście fanami ciekawych, ekscytujących zakończeń czy też uwielbiacie Emmę Watson, to propozycja właśnie dla Was. Mnie film poruszył ogromnie i na pewno bardzo długo o nim nie zapomnę, a raczej o tym, co miało miejsce w Osadzie Godność.

Źródło / Source: IMDb

Źródło / Source: IMDb

Podobny obraz
Żródło / Source: http://www.indiewire.com

Źródło / Source: IMDb

Źródło / Source: IMDb

3 komentarze:

 1. Kurcze, teraz mam ochotę obejrzeć !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! :) To jeden z lepszych filmów, jaki miałam okazję obejrzeć.

   Usuń
 2. Wow zapowiada się mega ciekawie :D
  teraz mam dużo czasu wolnego, więc z chęcią obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.