10 czerwca 2018

♥ Converse Chuck Taylor All Star Classic. This is how you recognize real Converse shoes. / Sposób na rozpoznanie oryginalnych tenisówek Converse.



Dobry wieczór kochani! :) Dzisiaj kilka słów o kultowych trampkach marki Converse. Jak odróżnić oryginały od podrób? Na początku, podczas przeglądania produktu w sieci, Waszą uwagę powinna zwrócić cena. W przypadku markowych butów wynosi ona około 280 zł. Na promocji można kupić je trochę taniej, zwłaszcza kolorowe egzemplarze. Jednak ich koszt nie powinien być niższy niż 150 zł. Jeśli chcecie mieć pewność, że inwestujecie w oryginały, lepiej wybrać się do stacjonarnego salonu Converse czy też Sizeer. W sieci wybierajcie tylko sprawdzone i zaufane sklepy z pozytywnymi opiniami, jak np. Zalando. W sytuacji, gdy czas oczekiwania na paczkę wynosi ok. 21 dni lub więcej, pochodzenie produktu jest podejrzane.


Szczególną uwagę zwróćcie na gumę. Powinna być równa po przyłożeniu jednego buta do drugiego. Kiedyś, w ten sposób rozpoznałam podróby, zamówione na jednej ze znanych stron, która niestety działa do tej pory. Na szczęście udało mi się dokonać zwrotu.



W przypadku oryginalnych butów Converse, gwiazda znajdująca się na tzw. języku czy też na emblemacie z tyłu, ma taką samą wysokość, jak napis All Star. Natomiast na podrabianych trampkach, gwiazda jest znacznie mniejsza, a pod nią często występuję znak ® niby świadczący o autentyczności. Warto wiedzieć, że tylko modele wyprodukowane przed rokiem 2008 posiadają wspomniany symbol. Poza tym, na podróbach, zazwyczaj brakuje czerwonego słowa Converse. 


Fałszywy napis Converse na wkładce bardzo często wykonany jest inną czcionką. Wygląda niedbale, przez co od razu rzuca się w oczy. Powyższe logo jest poprawne.


Oryginalne trampki, podobnie, jak podrabiane, produkowane są w Chinach. Poza tym, wykonuje się je w Indonezji, Tajwanie, Indiach, Tajlandii, Pakistanie, Wietnamie czy Malezji. Jednak tym, czym na pierwszy rzut odróżnia prawdziwe od fałszywych jest zapach. Podróby śmierdzą ostrym, tanim klejem. Jednak to nie wszystko. W ramach weryfikacji, warto wpisać w przeglądarce internetowej nr modelu widniejący na języku. W tym przypadku to M7652C. Jeśli w sieci nie znajdziecie nic na temat swojej wersji, to znaczy, że masz do czynienia z podróbkami.


Kolejnym istotnym elementem wyróżniającym oryginalne trampki Converse, jest charakterystyczna kropka na podeszwie.


Na koniec kwestia szwów. W oryginalnych butach przeszycie znajduje się równolegle do dziurek. W podrabianych butach umiejscowione są także równolegle, ale do gumy. Jeśli chodzi o liczbę szlufek na sznurówkę, zależy ona od rozmiaru obuwia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.



Thank you very much for all comments.