16 czerwca 2018

♥ DIY: Dżinsy z frędzlami. / DIY: Fringe jeans.Hej! :) W końcu mam dla Was nowy post z serii "Zrób to sam". W roli głównej dżinsy, w których proste, niczym nie wyróżniające się wykończenie nogawek przerobiłam na modne frędzle. Wy też możecie odmienić swoje spodnie, a nawet szorty czy spódnice. Oprócz wybranego przez Was elementu garderoby, potrzebujecie nożyczek oraz pęsety. Jeśli nie czujecie się zbyt pewnie, przyda Wam się również kreda krawiecka i linijka czy też metr krawiecki.


Krok 1: Spodnie równo podwijamy na wybraną przez siebie długość. Dodatkowo możemy  ją dokładnie zmierzyć i zaznaczyć kredą.


Krok 2: Nogawkę skracamy (najlepiej krawieckimi nożyczkami). Nie martwcie się, jeśli obetniecie za dużo. Efekt przed kostkę, a nawet do połowy łydki też jest ciekawy.


Krok 3: Białe nitki wyciągamy pęsetą. Wystarczy na długość 1 cm, ale może to być też kilka, a nawet kilkanaście. Wszystko zależy od Was. Przyznam, że jest to dosyć mozolny i długotrwały proces, wymagający sporej dokładności, ale warto poświecić na to trochę czasu.


Krok 4: Frędzle podcinamy do równa. Mam nadzieję, że efekt Wam się podoba. Myślę, że to oryginalny sposób na odświeżenie starych spodni czy też kupionych w sh. Zamiast inwestować w kolejną parę dżinsów, możecie niedrogim kosztem przerobić już posiadane. W ten sposób sami uzyskacie stylowy detal.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.