04 stycznia 2019

♥ Review: 'Love It All. 50 Lessons For Loving Your Self, Your Life And Everyone In It' by Regina Brett. / Recenzja: "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół" - Regina Brett."Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół" to książka, na którą czekałam z niecierpliwością, po przeczytaniu poprzedniej części: "Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym" (recenzja tutaj). Dodatkową motywacją, do sięgnięcia po bohaterkę dzisiejszego wpisu, były pozytywne opinie czytelników na jej temat oraz łatwa dostępność (za pożyczenie dziękuję koleżance z pracy).

Autorką wspomnianego dzieła jest Regina Brett - amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, znana z utworów o charakterze motywacyjnym. Warto dodać, że współpracuje ona m.in z magazynem 'The Plain Dealer', a także prowadzi spotkania zachęcające ludzi do działania. Co ciekawe, Brett zadebiutowała w roku 1986 swoimi felietonami w prasie. Jej pierwsza książka motywacyjna pt. "Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile życia", która pojawiła się dwadzieścia cztery lata później, została wydana w ponad 30 krajach i znalazła się na wielu listach bestsellerów - m.in. magazynu New York Times. Poza tym, Amerykanka była nominowana za swoje reportaże, do Nagrody Pulitzera w roku 2008 i 2009.

Powyższa książka, to zbiór kolejnych pięćdziesięciu inspirujących życiowych lekcji. Jednak tym razem, dotyczą one miłości. Autorce nie chodzi tutaj tylko o uczucie, jakim darzy się drugą osobę. W końcu, żeby kogoś pokochać, najpierw należy zaakceptować samego siebie. Właśnie o tym jest mowa na samym początku lektury. Brett radzi, jak pogodzić się ze swoją osobowością, wadami czy zaletami, aby potem móc otworzyć się na miłość. Oprócz wielu porad, znajdziemy też informacje z życia autorki. Nie tylko te przynoszące radość i szczęście, ale i niestety ból, przygnębienie, smutek oraz żal. Przy okazji mnóstwa negatywnych doświadczeń, Amerykanka udowadnia, że człowiek jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Tym sposobem, daje innym nadzieję i przykład, że skoro ona dała sobie radę w wielu ciężkich sytuacjach, to Ty też możesz.

Lektury Reginy Brett są dla mnie odskocznią od życia codziennego. Motywują nie tylko do rozważań nad swoim życiem, ale i do działania oraz pracy nad sobą. Dodam, że tym, co najbardziej podoba mi się w twórczości autorki, jest lekkość i prostota w przekazywaniu informacji. Poza tym, doceniam jej szczerość, klasę i potęgę. Uważam, że jest to jedna z tych książek, która powstała z myślą o wszystkich ludziach. W końcu każdy z nas został kiedyś zraniony, czy to słowem czy też gestem. Myślę też, że niejednokrotnie, to my dopuściliśmy się takiego czynu w stosunku do drugiego człowieka. Warto się nad tym zastanowić.

Podsumowując, "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół", jest kolejną książką Reginy Brett, która zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Mimo swojej prostoty, wręcz ocierającej się o banał, posiada w sobie jakąś magię, która napędza człowieka do działania, analiz i pozytywnego patrzenia na świat. Poza tym, daje nadzieję na lepsze jutro i dodaje odwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze.Thank you very much for all comments.